Real-time PCR

Termocyklery do real-time PCR - MIC (Bio Molecular Systems), Cielo (Azure Biosystems) oraz Viasure (Certest)

W naszym portfolio znajdą Państwo najnowocześniejszy aparat do real-time PCR - MIC, który wykorzystuje opatentowaną technologię indukcji magnetycznej. Dzięki zastosowaniu tej innowacyjnej metody oraz obracającego się rotora reakcja przebiega szybciej z niesamowitą dokładnością. Jednorodność temperatury w aparacie jest znacznie lepsza niż w termocyklerach blokowych. MIC obsługuje się za pomocą bardzo intuicyjnego oprogramowania, które chwalą sobie wszyscy jego użytkownicy. Do niewątpliwych zalet urządzenia należy jego wielkość (zajmuje mniej miejsca na blacie roboczym niż zeszyt laboratoryjny i waży zaledwie 2 kg). Producentem MICa jest australijska firma Bio Molecular Systems, której założycielem i właścicielem jest John Corbett, syn twórcy słynnych termocyklerów Rotor-Gene, automatów do izolacji X-Tractor Gene i robotów pipetujących CAS-1200. Dostępne są różne modele MICa: 2-, 2-kanałowy z HRM, 4-kanałowy, 4-kanałowy z HRM, a także real-time 4-kanałowy z certyfikatem CE-IVD.

Nowością na rynku są urządzenia real-time PCR Cielo amerykańskiej firmy Azure Biosystems, która jest jednym z liderów na rynku obrazowania blotów i żeli. W ofercie mamy aparaty Cielo 3 z trzema kanałami detekcji oraz Cielo 6 z sześcioma kanałami detekcji, a także Cielo 3 Dx i Cielo 6 Dx przeznaczone do diagnostyki in vitro (certyfikat CE-IVD). Wszystkie modele są wyposażone w blok 96-dołkowy i opierają się o elementy Peltier'a bardzo wysokiej jakości (Marlow), dzięki czemu aparaty są bardzo trwałe, a połączenie tych elementów z bardzo dobrym systemem optycznym, pozwoliło na osiągnięcie świetnych parametrów. Obsługa termocyklerów Cielo jest bardzo prosta - podstawowe parametry reakcji ustawia się poprzez panel dotykowy. Aparaty można również w całości obsługiwać przez komputer z oprogramowaniem Azure Cielo Manager (program w cenie termocyklera).

Oferujemy również aparat do real-time PCR z certyfikatem do diagnostyki in vitro CE-IVD z blokiem 96-dołkowym hiszpańskiego producenta testów diagnostycznych - Certest (termocykler V-Lab 96 z 4-kanałami detekcji).