MIC

Termocykler Mic

pierwszy indukcyjny real-time PCR

 

mic

 

predkosc

 

Prędkość

 

Mic wykorzystuje opatentowaną technologię indukcji magnetycznej do ogrzewania oraz wymuszony przepływ zimnego powietrza do chłodzenia. Skutkuje to większą prędkością ogrzewania i chłodzenia próbek. Doskonała optyka odczytuje wszystkie 4 kanały jednocześnie. Reakcja multipleks nigdy nie biegła szybciej!

MIC

mic

 

Dokładność

 

Obracający się aluminiowy rotor zapewnia niesamowitą jednorodność temperatury zarówno podczas statycznych jak i dynamicznych faz cyklu. W przeciwieństwie do termocyklerów blokowych, gdzie temperatura jest jednorodna tylko w środku kroku, Mic zapewnia doskonałe parametry także podczas ogrzewania i schładzania. Ma to kluczowe znaczenie w reakcjach typu fast.

mic

mic

 

Rozmiar

 

 

Mic zajmuje mniej miejsca na blacie niż zeszyt laboratoryjny i waży zaledwie 2 kg. Jest to najmniejszy termocykler qPCR na świecie! Nawet cztery aparaty Mic zestawione razem zajmą mniej miejsca niż Twój obecny termocykler.

mic
mic

mic

 

Łączność

 

Wiele jednostek Mic można obsługiwać z jednego komputera, z jednego programu. W ten sposób łatwo nastawisz nie tylko 48 reakcji, ale też 96, 386 lub nawet 480! Poza standardowym portem USB do łączności można też wykorzystać Bluetooth.

mic

mic

 

Oprogramowanie

 

Mic obsługiwany jest przez bardzo przyjazne oprogramowanie wyposażone w wiele inteligentnych funkcji. Pozwala na pełną analizę wyników wszystkich typów badań, jak analiza ilościowa absolutna i porównawcza, HRM czy genotypowanie.

mic

mic

 

Doświadczenie

 

Mic jest dziełem firmy Bio Molecular Systems (BMS), której założycielem i właścicielem jest John Corbett, syn twórcy słynnych termocyklerów Rotor-Gene 6000, automatów do izolacji X-Tractor Gene i robotów pipetujących CAS-1200. Zespół projektantów i inżynierów firm BMS i Corbett Life Sciences Company od dekad implementuje najnowsze technologie w instrumentach badawczych dla naukowców na całym świecie.

 

mic

 

 • dostępne modele:
  • Mic-2 - real-time PCR z 2-kanałami detekcji
  • Mic-2 + HRM - 2-kanałowy real-time PCR z funkcją HRM
  • Mic-4 - real-time PCR z 4-kanałami detekcji
  • Mic-4 + HRM - 4-kanałowy real-time PCR z funkcją HRM
  • Mic-4 Dx - 4-kanałowy aparat do real-time PCR do diagnostyki in vitro (certyfikat IVD)

 

Kto korzysta z Mic'a? Lista publikacji użytkowników urządzenia: https://biomolecularsystems.com/mic-qpcr/articles/

Strona producenta: https://biomolecularsystems.com/mic-qpcr/

 

RODO
że podanie przeze mnie danych jest dobrowolne i konieczne do prowadzenia korespondencji i podjęcia kontaktu zgodnie z moim zapytaniem i wyrażam zgodę na pobranie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia mi potrzebnych informacji.
RODO2
możliwości wglądu do moich danych osobowych, ich zmiany, ograniczenia przetwarzania, żądania przeniesienia danych oraz wnioskowania o ich usunięcie.