Stacje pipetujące

MYRA

Pierwszy na świecie robot z wbudowaną kamerą, który "widzi" przestrzeń roboczą

 

Automat do pipetowania MYRA produkowany jest przez australijską firmę Bio Molecular Systems, twórcę rotorowego aparatu real-time PCR MIC. MYRA dedykowana jest do przygotowania reakcji real-time PCR i PCR. Charakteryzuje się niesamowitą dokładnością i precyzją (ma najlepsze parametry w tej klasie sprzętów), które są cechami  niezwykle ważnymi i istotnymi w qPCR.

 

Myra znajduje również zastosowanie w:

- genomice (m.in. przygotowanie bibliotek NGS, normalizacja, pulowanie, Fluidigm)
- mikrobiologii (MIC, kultury komórkowe i tkankowe, szkiełka mikroskopowe)
- proteomice (Maldi-Tof MS, płytki do krystalizacji białek)

 

Myralogo bms

MYRA jest pierwszą automatyczną stacją pipetującą na świecie ze zintegrowaną kamerą. Oprogramowanie "widzi" cały pokład urządzenia co bardzo ułatwia pracę użytkownikowi. Po pierwsze, kalibracja nowych plastików nie może być prostsza - wystarczy jedno kliknięcie myszką w środek jednego dołka. Po drugie, w przyszłości kamera umożliwi wykrycie brakujących probówek lub ich nieodkręcenie.

Myra-kalibracja

Robot posiada 6 pozycji SBS. Jednak mniej przestrzeni nie oznacza mniejszych możliwości. MYRA ma ich więcej niż roboty o rozmiarze dwukrotnie większym. Stacja pipetująca Bio Molecular Systems jest niezwykle elastyczna, pozwala na wykorzystanie każdej pozycji na płytkę, blok, na próbkę, odczynnik, mix lub standard. Wielofunkcyjny blok umożliwia stosowanie probówek o różnej objętości - od 0,1 ml po butelki 10 ml. Tipsy do robota są umieszczone w statywach po 384 sztuki, co także oszczędza miejsce na pokładzie urządzenia. Jedna z pozycji jest przeznaczona na pojemnik na zużyte końcówki.

Myra deck

MYRA wykorzystuje ciśnieniowy pomiar poziomu cieczy w probówkach dzięki czemu nie tworzą się bąbelki powietrza i obniżają się koszty eksploatacji (robot używa zwykłe, niekonduktywne tipsy).

Bardzo mocną stroną robota jest proste i intuicyjne oprogramowanie, które ma za zadanie ułatwiać pracę użytkownikowi. To cecha rzadka w tego typu sprzętach. Bio Molecular Systems opracował software bez niepotrzebnych opcji, zoptymalizowany do wydajnego działania. Dodatkowym uproszczeniem dla posiadaczy zarówno MYRY jak i MICa jest wspólne oprogramowanie umożliwiające zaprojektowanie, rozpipetowanie i analizę reakcji real-time PCR bez konieczności eksportu danych pomiędzy różnymi oprogramowaniami. Nie tracimy czasu i opisujemy swoje próbki tylko raz.

Mic i Myra

MYRA przygotowuje reakcję PCR w formacie:

  • do aparatu MIC
  • płytki 96-dołkowej
  • płytki 384-dołkowej
  • do aparatu Rotor-Gene

 

 

MYRA-precyzja i dokładnośćPrecyzja i dokładność

Kluczem do doskonałych wyników są precyzja i dokładność. Głowica pipetująca MYRY o zakresie objętości 1- 50 ul charakteryzuje się precyzją i dokładnością <1% dla objętości 2-50 ul i <10% dla 1 ul. Stacja Bio Molecular Systems pipetuje powtarzalnie i niezawodnie nawet najmniejsze objętości.

precyzja i dokładność MYRA  seria rozcieńczeń

Myra-oszczędność czasuOszczędność czasu

MYRA pozwoli zaoszczędzić użytkownikom mnóstwo czasu.

 

MYRA-niewielkie rozmiaryNiewielkie rozmiary

MYRA waży zaledwie 10 kg i jest o połowę mniejsza od innych znanych stacji pipetujących (szerokość 36 cm, głębokość 46 cm, wysokość 31 cm, wysokość przy otwartej pokrywie 61 cm). Aparat jest wyposażony w światło UV LED do dekontaminacji powierzchni roboczej oraz filtr HEPA, które zapewniają czyste warunki do przygotowania reakcji qPCR.

 

Myra-łatwość obsługiŁatwość obsługi

Robot do pipetowania Bio Molecular Systems dzięki wbudowanej kamerze jest niezwykle prosty w obsłudze. Kalibracja nowych plastików to zaledwie jedno kliknięcie myszką w środek dołka. Nie ma potrzeby zaglądania pod komorę, aby sprawdzić poprawność pozycji tipsa głowicy pipetującej. MYRA robi to za nas.

 

Zapraszamy na stronę producenta: https://biomolecularsystems.com/myra/

 

Video file
RODO
że podanie przeze mnie danych jest dobrowolne i konieczne do prowadzenia korespondencji i podjęcia kontaktu zgodnie z moim zapytaniem i wyrażam zgodę na pobranie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu udzielenia mi potrzebnych informacji.
RODO2
możliwości wglądu do moich danych osobowych, ich zmiany, ograniczenia przetwarzania, żądania przeniesienia danych oraz wnioskowania o ich usunięcie.